Google Apps – Authorised Resellers!
När det kommer till epost, kalendrar och dokumenthantering så använder vi oss själva av Googles eget system. Google Apps!
Vi är väldigt nöjda med systemet och det har inneburit minskad administration och förenklad hantering. Personalen kan fortsätta använda de program de är vana vid och behöver inte ändra några rutiner. Det gör att övergången är väldigt smidig.
Eftersom vi själva är så nöjda med systemet så vill vi också hjälpa dig och ditt företag igång med Google Apps, så att ni också kan använda er av alla funktioner.
När vi installerat systemet så faktureras ni direkt från oss, antingen per år eller per månad. En installation tar några dagar, i normala fall. Men alla system är olika och installationstiden är individuell beroende på förutsättningar och nuvarande struktur.
Google använder själva Google Apps och utvecklar det löpande. Stora skillnaden är att de tar hand om all hantering på sina egna servrar, därför behöver du och ditt företag inte köpa och drifta en egen server. Alla funktioner fungerar, oavsett var du är och oavsett vilka datorer eller telefoner du använder dig av.
Genom att man administrerar det hela via internet så är det enkelt att lägga till och ta bort användare, hantera namnändringar osv. Har man ingen egen IT-personal passar systemet perfekt, men även större organisationer har gått över till Google Apps™. Det gör att biefintlig IT-personal kan ändra fokus till andra delar i systemet, istället för att löpande behöva lägga tid på mailsystemet.
Vare sig ni är 2 användare eller 2000 användare passar alltså Google Apps väldigt bra. Vill ni prova systemet så kan vi ordna en 30-dagars provperiod, men ni är också välkomna till oss så visar vi hur systemet fungerar i full drift.
Kontakta oss så berättar vi mer.
Gmail™ för företag |
Google™ Kalender |
Google™ Dokument
|
|
När du har Google Apps™ har du |
|
|











